سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

در استقبال از ماه مهمانی خدا:

ویژه برنامه "پیشواز از باران" برگزار می شود

در آستانه ماه مبارک رمضان، مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان، یادبود شهید علی افضلی در ده زیار کرمان برگزار می شود.

 

ماه رمضان در ده زیار

به گزارش تنها علمدار، ثارالله انکوتی مدیر اجرایی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار با اشاره به اینکه به مناسبت آخرین شب جمعه ماه مبارک شعبان و استقبال از حلول ماه مبارک رمضان مراسم پرفیض دعای کمیل با عنوان "پیشواز از باران" در روستای ده زیار از توابع بخش چترود کرمان، برگزار می‌شود، گفت: این مراسم با قرائت دعای کمیل و مناجات خوانی حاج مجتبی رمضانی از مداحان برجسته کشوری همراه است.

وی با بیان اینکه پیشواز از باران در یادبود چهارمین شهید روستای ده زیار، شهید علی افضلی برگزار می شود، افزود: بنا به تصمیم هیئت مدیره هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) از سال گذشته، هر کدام از ویژه برنامه های هیئت در یادبود یکی از شهدای روستا برنامه ریزی می شود.

انکوتی سخنران این ویژه برنامه را سرهنگ ابوالحسنی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان عنوان کرد و گفت: ویژه برنامه "پیشواز از باران" به سیره رفتاری و گفتاری شهدا با هدف ترویج روحیه شهادت طلبی در بین جوانان هیئتی می پردازد.

وی خاطر نشان کرد: ویژه برنامه "پیشواز از باران" در تاریخ پنجشنبه 5 تیر از ساعت 20:30 در سقاخانه و دارالشفاء حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار برگزار می شود. 
موضوع مطلب : ده زیار, مجتبی رمضانی, ماه رمضان, مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان


 

روستای ده زیار و حکایت نیم قرن طبخ حلیم به عشق امام زمان (عج) 

هزاران نفر در روستای ده زیار، احیاء شب ولادت امام زمان (عج)را در کنار پخت حلیم امام زمان می گیرند تا خیل مشتاقان و ارادتمندان به حضرت در صبح ولادتش، صبحانه ای از جنس حلیم ده زیاری نوش جان کنند.

ده زیار

 

تنها علمدار: خیلی وقت پیش است؛ خیلی سال پیش، پنجاه و سه، پنجاه و چهار سالی می شود، آقا سید مرتضی هنوز زنده بود، خدا بیامرزدش، دور هم جمع شده بودیم که برای جشن امام زمان (عج) چکار کنیم، یکدفعه یکی از بچه ها گفت: حلیم بپزیم و برای امام زمان (عج) در روستا پخش کنیم.

این گفته کربلایی حسین افضلی است که ارادتش به اهل بیت بویژه امام حسین (علیه السلام) آنقدر زیاد است که کافی است نام حسین (علیه السلام) را جلویش ببری، چشمانش که خیس اشک می شود بماند، با دست چنان به پیشانیش می زند و حسین، حسین می گوید که دیگر شهره اهالی روستا شده است.

ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


میلاد حضرت ولی عصر (عج) مبارک.

میلاد امام زمان عج
موضوع مطلب :


گزارش تصویری اجرای تعزیه به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

توسط گروه تعزیه منتخب از شهر چترود، روستاهای هوتک و ده زیار

تعزیه

تعزیهادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


1   2   >   
درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 46
بازدید دیروز: 114
کل بازدیدها: 237277