سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

قلبش پر از محبت و عشق است، مثل من و تو شاید پر طپش تر
چشمانش در سوگ و ماتم بارانی است، مثل من و تو شاید بارنده تر
لبهایش در روزهای جشن و سرور پر از خنده است، مثل من و تو شاید خندان تر
جسم و کالبدی دارد با ظرفیتی محدود، مثل من و تو شاید ضعیف تر
با طلوع صبح کارش را آغاز می کند، مثل من و تو شاید خیلی زودتر
در خانه چشم انتظارانی دارد، مثل من و تو شاید نیازمندتر
در پیشگاه خداوند حرمتی دارد، مثل من و تو شاید بیشتر

بیائید حرمتش را بیشتر نگاه داریم، به جشنهای مان دعوتش کنیم، در سوگ و ماتم در کنارش اشک بریزیم، صدای طپش قلب مهربانش را بشنویم، بدون آنکه به جسم نحیفش کار اضافه ای تحمیل کنیم. چرا نصیب او از شادی و غمهای ما فقط و فقط کار بیشتر است؟ هیچ فکر کرده اید؟

بعنوان پیروان علی علیه السلام ، عاشقان ابوالفضل (ع) و دوستداران مولا امام حسین (ع) و به بهانۀ جشن و عزا یا هر چیز دیگر اجازه نداریم تحقیرش کنیم. تحقیر نه به معنای اهانت لفظی و توهین، بلکه به مفهوم عمل نکردن به وظایفمان و بی توجهی به محیط اطرافمان و حرمت شکنی.

همین که پس از خوردن شیرینی و شربت که تبرک می دانیمش ( همین جشنهای اخیر که اینشاالله همیشه شاد وخندان باشید.) بدون توجه ، سطح خیابانها ومعابر عمومی رو پر از لیوانهای له شده و ظرفهای کثیف می کنیم، حتی تو خیرات عزاداریهامون ظرفهای شله زرد یا هر چیز دیگری که بعنوان نذری می دهند، همین که زباله ای رو از شیشه اتومبیلمان به بیرون پرتاب می کنیم، تحمیل کاری مضاعف است به نارنجی پوشان سخت کوش شهرمان و بیشترین بی حرمتی است در اول به خودمان که یک انسانیم نه یک ... و دوم به این انسانهای شریف و زحمتکش. انسانی که حرمت خود می دارد، نمی تواند دیگری را تحقیر کند، نمی داند که این خود اوست در دیگری!. او احتیاج به ترحم ندارد، بیایید حرمت خداداده اش را نگه داریم، چرا که به مصداق آیه شریفه ** همانا، گرامی ترین شما نزد خداوند با تقوی ترین شماست **، نزد خدا گرامی است، مثل من و تو و شاید هم بسیار بسیار گرامی تر.

مثل من و تو  و شاید...
موضوع مطلب :


سالروز میلاد بهانه آفرینش، خاتم الانبیاء ، حضرت محمد مصطفی (ص)

 و سلاله پاکش صادق آل محمد (ع) بر همۀ مسلمانان جهان مبارکباد.

 

یا رب دل ما را تو برحمت جان ده       درد همه را بصابری درمان ده
این بنده نداند که چه میباید خواست     داننده توئی هر آنچه خواهی آن ده

الهی بحق محمد مصطفی بزرگترین برگزیده تو، که مقامات او را غایات نیست و درجات او را نهایت نیست از آن خلعت که پیر هرات را پوشاندی ما را هم پاره ای بپوشان و از آن شربت که خواجه انصار را نوشانیدی ما را نیز جرعه ای بنوشان.

یا رب ز دوکون بی نیازم گردان      از افسر فقر سرفرازم گردان
در راه طلب تو محرم رازم کن        راهی که نه سوی تو است بازم گردان

منصورالدین خواجه نصیری

 
موضوع مطلب :


نهم ربیعُ الاَوَّل ، آغاز امامت جان جهان ، قائم آل محمد ، حضرت مهدی (عج) بر همۀ ملکوتیان و جبروتیان و همۀ مسلمانان جهان بویژه منتظرانش تبریک و شاد باش باد.

امام صادق (ع) می فرمایند:

نوروز  روزی است که قائم ما اهل بیت در آن روز ظهور می کند.

آنقدر سرایم که بیایی گل نرگس ------------------- تا جلوه کنی رخ بنمایی گل نرگس
تا کی نم آبی به کف آریم و بپاشیم ----------------- در راه در آخر تو نیایی گل نرگس
آخر قدمی رنجه کن ای عشق به چشم --------- من تشنه ام و چشمه شمایی گل نرگس
ای جلوه هستی نفست باده پرستی --------------- هم تار تویی هم تو نوایی گل نرگس
هر جا که روم باز بیایم به سراغت --------- چون چاره و چون چاره گشایی گل نرگس
قدر تو بلند است نشاید که رَسَم من -------------- چون پای ندارم و نه نایی گل نرگس
دل جای تو و خانۀ دل چشم به راهت -------------  تا جلوه کنی عدل خـدایی گل نرگس
موضوع مطلب :


شهادت  یازدهمین پیشوای شیعیان جهان، حضرت امام حسن عسگری (ع) بر ساحت مقدس امام زمان (عج) و همۀ پیروان راستینش تسلیت باد.

امام یازدهم، امام حسن بن علی (عسگری) فرزند امام دهم در سال دویست وسی ودو هجری متولد شد و در سال دویست و شصت هیجری ( بنا به بعضی روایات شیعه) به دسیسه معتمد ، خلیفه عباسی مسموم و در گذشت.
امام یازدهم (ع) پس از درگذشت پدر بزرگوار خود به امر خدا و حسب التعیین پیشوایان گذشته به امامت رسیدند و حدود هفت سالی که امامت کردند به واسطه سخت گیری بیش از اندازه مقام خلافت، با بقیه بسیار شدید رفتار می کردند. در به روی مردم، حتی عامه شیعه بسته ، جز خواص شیعه کسی را  راه نمی دادند. با این حال اکثر اوقات زندانی بودند .
 سبب این همه فشار این که شیعه به امامت قائلند و امامان شیعه نیز شناخته  شده بودند  و از این روی مقام خلافت بیش از پیش  ائمه را تحت مراقبت در آورده و از هر راهی با نقشه های مرموز در محو و نابود کردن ایشان می کوشیدند.
ثانیا مقام خلافت پی برده بود که خواص شیعه  معتقدند که از امام یازدهم فرزندی بدنیا می آید که همان مهدی موعود است و به موجب اخبار متواتره از طرق عامه و خاصه از  پیغمبر اکرم(ص) خبر داده شده است و او را امام دوازدهم می دانند.
بدین سبب امام یازدهم بیشتر از سایر ائمه تحت مراقبت مقام خلافت در آمد و خلیفه وقت تصمیم قطعی گرفت که به طریقی به داستان امامت شیعه خاتمه بخشد و در این خانه را برای همیشه ببندد.
از این روی همین که بیماری امام را به معتمد خلیفه وقت گزارش دادند، طبیب نزد آن حضرت فرستاد و چند تن از معتمدان خود و چند نفر از قضات را به منزلشان گماشت که پیوسته ملازم وی و مراقب اوضاع داخلی منزل بوده و پس از شهادت امام  تا دو سال مامورین آگاهی خلیفه در خط پیدا کردن خلف آن حضرت مشغول فعالیت بودند تا به کلی ناامید شدند.
امام یازدهم را پس از درگذشت، در خانه خودشان در شهر سامرا پهلوی پدربزرگوارشان به خاک سپردند و باید دانست که امام حسن عسگری (ع) در دوره زندگیشان گروه انبوهی از علما و محدثین را پرورش دادند که شماره ایشان به بیش از صد نفر می رسد.

 

امام علیه السلام منافقان را نکوهش کرده می فرماید:
" بیس العبد عبدایکون ذاوجهین وذالسانین بطری اخاه شاهدا ویاکله غایبا اعطی حسده و ان ابتلی خانه"
"چه بد است آن بنده خدایی که دو رو و دو زبان است در حضور برادرش او را می ستاید و پشت سر از او بدگویی می کند اگر چیزی ( به آن برادر دینی) برسد حسودی کند و اگر گرفتار شود بر او خیانت ورزد
براستی دورویی  صاحبش را دروغگو، خیانتکار و دغلباز می سازد همان گونه که او را از هر چه حق و حقیقت است بسیار دور می کند. و از جمله مظاهر ناپاکی شخص دورو آن است . که برای رسیدن به مطامع نامشروع خود به دورویی متوسل می شود.

سفارش حضرت امام حسن عسگری(ع) به شیعیان


شما را به تقوای الهی و پرهیزگاری در دینتان ، و کوشش و تلاش برای خدا، و راستگویی، و ادای امانت به هر که شما را امین شمرده است، نیکو کار باشد و یا بدکار، و سجده طولانی و همسایه داری خوب، توصیه می کنم که محمد(ص) به خاطر اینها آمده است . نماز را با جماعت ایشان ( شیعیان ) بخوانید و جنازه هایشان را تشییع کنید و از بیمارانشان عیادت نمایید و حقوق ایشان را بپردازید، زیرا هنگامی که فردی از شما پرهیزکار در دین و راستگو و امانتدار باشد و با مردم خوشرفتاری کند، می گویند: " این شیعه است و در نتیجه باعث خواشحالی ما می شود.
از خدا بترسید و زینت ما باشید، نه آن که باعث ننگ ما گردید، هر دوستی که هست به نفع ماجلب کنید و هر زشتی را از ما برطرف سازید، زیرا که هر چه از نیکی درباره ما گفته شود، سزاواریم و هر بدی که درباره ما بگویند، ما آنچنان نیستیم . ما را در کتاب خدا(قرآن) و خویشاوندی رسول خدا 6 حقی است، و از جانب خدا ما پاک داشته شده ایم و هر که جز ما چنین ادعایی کند، دروغگو ست. خدا را زیاد یاد کنید و فراوان به یاد مرگ باشید، و قرآن را زیاد تلاوت کنید و بر پیامبر(ص) بسیار صلوات بفرستید که در هر صلوات بر رسول خدا(ص) ده حسنه است. بدانچه شما را سفارش کردم، پاس دارید، شما را به خدا می سپارم و به شما درود می فرستم....

التماس دعا
موضوع مطلب :


 

عملکرد هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار در سال 1385

خادمان هیئت تعزیه خوانی به لطف خداوند و با عنایات امام زمان (عج) و کمکهای بی دریغ شما عزیزان توانستند تا در عرصۀ انجام فعالیتهای فرهنگی - مذهبی در سال مزین به نام نامی نبی مکرم اسلام(ص) سربلند بیرون آمده و در برپایی مراسمات ذیل کوشا باشند. اکنون به مواردی از آنان اشاره می کنیم، باشد که در سال جدید با مدد شما عاشقان و دلشیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام در این زمینه فعالتر ظاهر گردیم.

1-* افتتاح دفتر هیئت ، همراه با قرائت زیارت عاشورا با مداحی برادر محسن رنجبر ، در محل گلزار شهدا روستا با حضور خانواده های معظم شهدا و جمعی از اهالی محترم در مورخه 21/02/85 .

2-* آغاز طرح کمیل (2) هم ناله با درد و دلهای مولای متقیان علی (ع) با چاه بعد از شهادت حضرت زهرا (س) با نیت چهارده معصوم (س) و اجر نهادن به مقام والای شهیدان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره ده شهید گرانقدر روستا به مدت چهارده هفته، پنجشنبه شب ها در محل گلزار شهدا با نوای گرم چهارده نفر از مداحان مطرح استانی در محل گلزار شهدا در مورخه 18/03/85 .

3-* دعوت از سازمان انتقال خون استان کرمان با هدف خونگیری از مردم نوع دوست روستا جهت اهدا به بیماران نیازمند به خون در محل مدرسه راهنمایی شهید عباس وصال در مورخه 26/03/85 .

4-* اجرای دو تعزیه غصب باغ فدک و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها برای اولین بار در محل سقاخانه و دارالشفائ حضرت عباس (ع) در تاریخ های 29/03/85 و 05/04/85 .

5-* کسب مقام دوم هیئتی در سیزدهمین سوگواره پژوهشی تعزیه استان کرمان در محل مجموعۀ تعزیه خوانی سوره کرمان، در ایام فاطمیه مورخه 09/04/85 با ذکر این موارد: انتخاب بهترین گروه هیئتی تعزیه،از لحاظ انسجام و نظم و انضباط - کسب مقام اول ابوالفضل خوانی و شمر خوانی – انتخاب بهترین گروه موزیک از لحاظ جوان بودن و هماهنگ نواختن – انتخاب بهترین گروه هیئتی تعزیه، از لحاظ استفاده از وسائل سنتی تعزیه.

6-* افتخار آفرینی تعدادی از دانش آموزان ممتاز عضو هیئت و چاپ عکس و معدل ایشان در هفته نامۀ ارزشی ثارالله کرمان ، با هدف تشویق عزیزان هیئتی در عرصۀ علم و دانش در مورخه 10/05/85 .

7-* راه اندازی سایت اینترنتی مختص هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) با نام « تنها علمدار » و آدرس اینترنتی « www.tanhaalamdar.parsiblog.com  » با هدف شناساندن هیئت و فعالیتهای آن و همچنین شناساندن روستا به جهانیان در مورخه 22/05/85 .

8-* برگزاری مراسم اختتامیۀ طرح کمیل (2) با برنامه های: نماز جماعت – غبار روبی قبور مطهر شهدا – مداحی برادر علی مقدم – سخنرانی حجت الاسلام ربانی – اهدا جوائز مسابقه تنها علمدار و در نهایت پذیرائی شام در محل گلزار شهدا در مورخه 23/06/85 .

9-* نصب تابلوی مذهبی در بلوار ورودی سقاخانه با هدف سهیم بودن در عمران و آبادانی روستا با توجه به نزدیــک شدن محرم الحرام و روی آوردن عاشقان به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در محل سقـــاخانه ، در مورخــــه 28/10/85 .

10-* قبولی برادر هیئتی ، آقای یونس افضلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان ، که از افتخارات خادمان هیئت به شمار می رود، در مورخه 05/11/85 .

11-* برگزاری بیش از 25 جلسه تعزیه در وصف شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در ایام حزن و اندوه محرم و صفر در روستا ، بخش چترود و شهر های جوپار و کرمان که تعزیۀ « حجت الوداع امام حسین (ع) » برای اولین بار ، در نوع خود بی نظیر بود.

12-* برپایی اولین گردهمایی مسئولین هیئات مذهبی ، مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) منطقۀ چترود با هدف آشنایی این افراد فعال با هم و بحث و تبادل نظر پیرامون آسیب شناسی و آفت زدایی دربارۀ نحوۀ برگزاری مراسمات عزاداری و سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیها در محل مسجد جامع روستا با همکاری اداره کل ارشاد و اسلامی استان کرمان و اداره آموزش و پرورش چترود با برنامه های: سخنرانی آقای اطهری نیا و حجت الاسلام والمسلمین فتاحی معاونت اداره ارشاد و اهدا کتاب و سی دی به مهمانان حاضر در جلسه ، در مورخه 13/12/85 .

13-* پخش هفته نامه ارزشی ثارالله کرمان به صورت مداوم و مستمر، هر هفته توسط خادمان هیئت در بخش چترود و روستا با هدف، بالا بردن سطح اطلاعات عمومی مردم منطقه.

14-* برگزاری دعای  روح بخش و معنوی توسل در آغازین ساعات سال 1386هجری شمسی بر سر سفره هفت سین چهارده معصوم (س) با هدف آغاز سالی خوش یمن و موفق و توام با سلامتی همه مسلمانان و شیعیان جهان و سرافرازی میهن عزیزمان ایران اسلامی در پناه اهل بیت (ع) و امام زمان (عج) در محل مسجد جامع با مداحی برادر مهدی صدقی، در مورخه 29/12/85 .

امید است که اینگونه فعالیتهای فرهنگی و مذهبی مورد قبول و رضایت خداوند منان ، قلب نازنین حضرت ولی عصر (عج) و ساحت مقدس حضرت سید الشهدا (ع) و صاحب اصلی این هیئت، بزرگ پرچمدار کربلا حضرت عباس (ع) ، ارواح مطهر شهدا و امام شهدا حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری قرار گیرد.
بدینوسیله از تمامی خادمان هیئت و خانواده محترمشان و همۀ کسانی که ما را در برپایی این قبیل مراسمات یاری کردند و دعوت ما را لبیک گفتند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می نمائیم.
« روابط عمومی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار »
موضوع مطلب :


1   2   >   
درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 39
بازدید دیروز: 114
کل بازدیدها: 237270