سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

ارسال به دوستان

امروز21 آذرماه برگزار می‌شود:

شبیه‌خوانی تعزیه شاهچراغ در کرمان

مسئول گروه تعزیه منتخب بخش چترود از روستاهای هوتک، سرآسیاب و ده‌زیار از شبیه‌خوانی تعزیه غریب «شاهچراغ » در کرمان امروز 21 آذر ماه جاری خبر داد.

ثارالله انکوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اینکه معمولا مجالس تعزیه معروف در ایام ماه محرم و صفر اجرا می‌شود، گفت: به همت این گروه مجلس تعزیه شاهچراغ یکی از مجالس تعزیه غریب در کرمان شبیه‌خوانی می‌شود .

وی با بیان اینکه این مجلس تعزیه ماجرای شهادت احمد‌بن‌موسی بن‌جعفر(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) معروف به «سیدالسادات» و «شاهچراغ» است، افزود: در این مجلس تعزیه حرکت جناب سیدامیر احمد معروف به شاهچراغ به اتفاق دو برادر خود جناب سیدامیر محمد عابد و جناب سیدعلاءالدین حسین از مدینه به سمت توس به نیت پیوستن به برادرشان حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع) شبیه‌خوانی می‌شود.

انکوتی تصریح کرد: در همه مجالس تعزیه گریزی به واقعه عاشورا زده می‌شود و بیان گوشه‌هایی از وقایع عاشورا در همه تعزیه‌ها انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: این مجلس توسط هنرمندان حسینی مجتبی و حمید سعادتی‌مجد، محمد، رضا، مصطفی، علی، امیرعباس، اکبر و امین افضلی، محمدمهدی، رضا، سلیم و امیرحسین میراحمدی، دانیال مهدوی و معین، محمد و ثارالله انکوتی و مجتبی جعفری شبیه‌خوانی می‌شود.

 

مسئول گروه تعزیه منتخب بخش چترود کرمان با اشاره به اینکه مجلس تعزیه «شاهچراغ‌» پنجشنبه 21 آذر ماه جاری از ساعت 19 الی 21 در محل حسینیه سیدالشهدا شهر کرمان واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی، ابتدای خیابان شهیدان اعتباری اجرا می‌شود، عنوان کرد: به همت هیئت امنا حسینیه سیدالشهدا کرمان تا آخر ماه صفر هر پنجشنبه مراسم تعزیه‌خوانی در این مکان برگزار می‌شود.
موضوع مطلب :درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 46
بازدید دیروز: 57
کل بازدیدها: 223486