سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

استقبال بی نظیر کرمانی ها از جشنواره نمایش های آئینی ده زیار/ لزوم رونق بیشتر مجالس تعزیه غریب

رئیس حوزه هنری استان کرمان با اشاره به اقبال مردم برای تماشای مجالس تعزیه غریب، گفت: استقبال مردم از جشنواره نمایش های آئینی کرمان در روستای ده زیار بی نظیر است .

سالاری

به گزارش تنها علمدار به نقل از خبرگزاری مهر، عباس سالاری جمعه شب در حاشیه برگزاری هفتمین شب از برگزاری اولین جشنواره نمایش های آئینی کرمان در روستای ده زیار از توابع بخش چترود که با حضور فلاح مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز همراه بود، گفت: تمرین و اجرای مجالس تعزیه غریب توسط گروه های تعزیه استان کرمان شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه قریب چهار سال است که گروه های تعزیه کرمان به سمت اجرای مجالس تعزیه غریب حرکت کردند و پیشرفت خوبی هم در این زمینه داشتند، تصریح نشان کرد: قطعا در آینده ای نزدیک شاهد اجرای بیشتر مجالس تعزیه غریب و با کیفیت بهتر خواهیم بود.

سالاری ادامه داد: در سوگواره های تعزیه ای که در آینده برگزار می شود بخش ویژه سوگواره را اجرای مجالس تعزیه غریب می گذاریم تا رغبت گروه ها نیز به اجرای این مجالس بیشتر شود.

وی با بیان اینکه تمام مجالس معروف تعزیه در استان اجرا می شود، گفت: بهتر است مجالس معروف فقط در دهه اول ماه محرم شبیه خوانی شود و در سایر ایام سال به مجالس غریب پرداخته شود.

رئیس شورای تعزیه استان کرمان با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از اولین جشنواره نمایش های آئینی کرمان در روستای ده زیار، تصریح کرد: برگزاری جشنواره نمایش های آئینی در کرمان حرکت نویی بود که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته و برای خودم فراتر از حد انتظار بود.

وی یادآور شد: مردم از کار خوب استقبال می کنند و امیدواریم در سالی که مقام معظم رهبری به مسئله فرهنگ اشاره داشتند بتوانیم با همکاری خود گروه های تعزیه اجراهای بیشتری در سطح استان داشته باشیم.

گفتنی است نهمین شب از برگزاری اولین جشنواره نمایش های آئینی کرمان در روستای ده زیار با اجرای مجلس تعزیه غریب، " آزمون سیاوش" همراه بود.

 

شایان ذکر است اولین جشنواره نمایش های آئینی کرمان که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان کرمان با حضور 12 گروه تعزیه خوانی و پرده خوانی از سراسر استان از 21 فروردین آغاز شده تا یک اردیبهشت ماه ادامه دارد.
موضوع مطلب :درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 30
بازدید دیروز: 114
کل بازدیدها: 237261