سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

 

با اجرای مجلس تعزیه امام حسین (ع) 

نخستین سوگواره تعزیه سیرجان به کار خود پایان داد

با اجرای مجلس تعزیه امام حسین (ع) توسط گروه تعزیه کرمان، نخستین سوگواره تعزیه سیرجان به کار خود پایان داد.

به گزارش تنها علمدار، نخستین سوگواره تعزیه شهرستان سیرجان با اجرای مجلس تعزیه امام حسین (ع) توسط گروه تعزیه منتخب بخش چترود از روستاهای هوتک، سراسیاب و ده‌زیار به کار خود پایان داد.

 

تعزیه کرمان

حضور 9 گروه تعزیه در سوگواره تعزیه سیرجان

حسین اسحاقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان در حاشیه آخرین مجلس تعزیه نخستین سوگواره تعزیه سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه ظرفیت برگزاری سوگواره‌های تعزیه در سیرجان وجود دارد، گفت: انگیزه اصلی برای برگزاری این سوگواره شناخت گروه‌های تعزیه استان و سیرجان بود.

وی با بیان اینکه 372 حسینیه در شهرستان سیرجان وجود دارد...، افزود: به لطف خداوند در سیرجان افراد خیری هستند که برای برگزاری این مجالس در همه ایام سال اعلام همکاری کرده‌اند.

اسحاقی با اشاره به مجلس تعزیه امام حسین (ع) توسط گروه تعزیه منتخب بخش چترود از روستاهای هوتک، سراسیاب و ده‌زیار تصریح کرد: مردم سیرجان امروز شاهد اجرای باکیفیتی بودند که ظرفیت کشوری شدن آن وجود دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان بیان داشت: در مدت برگزاری سوگواره تعزیه در سیرجان، 9 گروه تعزیه از سراسر استان کرمان شرکت کردند.

هدف سوگواره‌های تعزیه، آموزش است

محمد بخشی‌نیا از پیشکسوتان تعزیه کشور و داور نخستین سوگواره تعزیه سیرجان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: نخستین هدف برگزاری سوگواره‌های تعزیه باید بحث آموزش باشد.

وی افزود: بهتر است در سوگواره تعزیه از گروه‌های باکیفیت استفاده و قبل از برگزاری سوگواره کارها بازبینی شوند.

بخشی‌نیا با اشاره به اینکه تعزیه تکنیک خاص در اجرا می‌خواهد، تصریح کرد: یک تعزیه‌خوان موفق زمانی خوب می‌تواند شبیه‌خوانی کند که این هنر آیینی را از بچه‌خوانی آغاز کرده باشد.

به گزارش تنها علمدار، آخرین روز از برگزاری نخستین سوگواره تعزیه سیرجان با اجرای مجلس تعزیه شهادت امام حسین (ع) توسط گروه تعزیه منتخب بخش چترود از روستاهای هوتک، سراسیاب و ده‌زیار به عنوان گروه تعزیه کرمان همراه بود.

 
موضوع مطلب :درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 53
بازدید دیروز: 55
کل بازدیدها: 223740