سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

با هدف امکان‌سنجی به منظور اجرای برنامه‌های مشترک:

اجرای مشترک تعزیه خوانان استان کرمان واصفهان انجام می شود

اجرای چهار مجلس تعزیه مشترک با استفاده از هنرمندان حسینی تعزیه خوان استان های کرمان و اصفهان با هدف امکان‌سنجی به منظور اجرای برنامه‌های مشترک در سطح کشور برگزار می شود.

تعزیه کرمان

به گزارش تنها علمدار، ثارالله انکوتی سرپرست گروه منتخب تعزیه بخش چترود کرمان با اشاره به اینکه تعزیه جدای از بحث عزاداری اهل بیت (ع) هنری بسیار ناشناخته است، گفت: می توانیم با جمع آوری مجموعه توانایی ها به تعزیه و حیات آن کمک کنیم تا به طور مستمر و سالانه شاهد برپایی این نوع آئین عزاداری بی نظیر باشیم.

وی با بیان اینکه بهره گیری از نوع اجرای هنرمندان تعزیه از سراسر کشور و همچنین نسخ مورد استفاده در تعزیه ها در ارتقاء سطح کمی و کیفی شبیه خوانان موثر است، اظهار داشت: بهتر است اجراهای مشترک تعزیه با هدف انتقال تجربیات و سرعت پذیری هنرمندان تعزیه در وفق دادن خود با اجرای هنرمند مقابل در دستور کار قرار گیرد.

انکوتی با اعلام اینکه با هماهنگی انجام شده اجرای مشترک چهار مجلس تعزیه با حضور تعدادی از تعزیه خوانان استان کرمان و اصفهان در شهر اصفهان انجام می شود، خاطر نشان کرد: این اجراها با هدف امکان‌سنجی به منظور اجرای تعزیه های مشترک در برنامه های آینده و با استفاده از تعدادی از تعزیه خوانان برتر استان از روستاهای هوتک، سرآسیاب و روستای ده زیار برگزار می شود.

وی افزود: در نخستین گام چهار مجلس تعزیه شهادت علی اکبر، عباس، حر و تعزیه شهادت حضرت فاطمه (س) پیش بینی و برنامه ریزی شده است که از روز سه شنبه 27 فروردین لغایت 30 فروردین ماه جاری در شهر اصفهان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مکان اجرای تعزیه باید فضایی کاملا اختصاصی از همه جهات لباسپوشخانه، اتاق صوت، محل نگهداری اسب و سایر موارد باشد، گفت: در ایام حضور تعزیه خوانان کرمانی در استان اصفهان از مکان های تخصصی تعزیه در این استان نیز بازدید می شود.
موضوع مطلب :


روستای ده زیار کرمان سرشار از بوی بهشتی شهادت شد

همزمان با ورود پیکر مطهر 7شهید گمنام به استان کرمان، پیکر مطهر مربوط به یک تن از این شهدا درنخستین شب جمعه حضورشان در استان، بر روی دستان مردم روستای ده زیار از توابع بخش چترود کرمان تشییع شد.

شهید گمنام

به گزارش تنها علمدار؛ پیکر مطهر این شهید گمنام، عصر روز پنجشنبه (22 فروردین ماه) از پلیس راه چترود تا گلزار شهداء ده زیار بر دستان مردم شهید پرور این روستا و منطقه چترود تشییع و سپس میهمان ویژه مراسمپرشور دهه فاطمیه که با حضور صدها نفر از عزاداران و سوگواران فاطمی درسقاخانه و دارالشفاء حضرت ابوالفضل (ع)، شد.

ده زیار که به نسبت جمعیت خود دارای تعداد قابل توجهی شهید است و مردم ابوالفضلی این دیار قبل از این نیز تشییع ده شهید خود را در طول انقلاب انجام داده اند یکباردیگر لبریز از عطر شهادت شد و حضور این شهید گمنام فضای معنوی و مذهبیبسیار خوبی را بر منطقه چترود حاکم کرد.

حجت الاسلام سام نژاد امام جمعه چترود با حضور در مراسم وداع با پیکر شهید گمنام با بیان اینکه خیر دنیا و آخرت همه ما در دفاع از حریم ولایت است، گفت: شهیدان جان خود را در این مسیر فدا کردند و از ما نیز انتظار دارند که راهشان را پر شور تر ادامه دهیم.

وی با اشاره به ایام سراسر حزن و اندوه شهادت حضرت زهرا (س)، خاطر نشان کرد: در طول تاریخ زن های بسیاری در عالم بودند که خدمات زیادی را در راه اسلام انجام داند اما آنچه که یاد حضرت فاطمه (س) را ماندگار و جاودانه کرد حمایت ایشان از امام زمان خود و دفاع جانانه از حریم ولایت بود.
موضوع مطلب :


همزمان با ایام فاطمیه برگزار می شود:

مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهرشهید گمنام در روستای ده زیار

همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) مراسم تشییع و وداع با شهید گمنام در روستای ده زیار از توابع بخش چترود کرمان برگزار می شود.

شهید گمنام

به گزارش تنها علمدار؛ همزمان با ورود پیکر مطهر هفت شهید گمنام به استان کرمان مراسم معنوی تشییع و وداع با شهید گمنام در روستای ده زیار از توابع بخش چترود کرمان برگزار می شود.

مراسم تشییع شهید از محل گلزار شهداء به سمت سقاخانه و دارالشفاء حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار بر دستان مردم شهید پرور منطقه چترود انجام و سپس قرائت دعای کمیل برگزار می شود.

بر اساس این گزارش این مراسم که با عزاداری ویژه شهادت حضرت زهرا (س) همراه است  با سخنرانی حجت الاسلام افضلی و مداحی مداحان اهل بیت صدقی و قویدل انجام می شود.

گفتنی است این مراسم که به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمان و هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار برنامه ریزی شده است از نماز مغرب و عشاء الی ساعت 22 روز پنجشنبه (22 فروردین ماه) از نماز مغرب و عشاء الی ساعت 22 برگزار می شود.
موضوع مطلب :


گزارش تصویری تعزیه غصب باغ فدک و شهادت حضرت زهرا (س)

سقاخانه و دارالشفاء حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

تعزیه

ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


یا زهرا
موضوع مطلب :


1   2   >   
درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 21
بازدید دیروز: 114
کل بازدیدها: 237252