سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
تنها علمدار هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار

با ولایت زنده ایم
موضوع مطلب :


توسط گروه تعزیه منتخب از شهر چترود، روستاهای هوتک و ده زیار:

آئین تعزیه خوانی در شهر محی آباد کرمان برگزار می شود

به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) مجلس تعزیه شهادت حضرت عباس (ع) در شهر محی آباد کرمان برگزار می شود.

 به گزارش تنها علمدار، ثارالله انکوتی مسئول گروه تعزیه منتخب از شهر چترود، روستاهای هوتک و ده زیار با اشاره به اینکه همزمان با هفتم ذی الحجه سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع)، آئین تعزیه خوانی در شهر محی آباد کرمان برگزار می شود، گفت: این مراسم در قالب نهمین سوگواره تعزیه محی آباد در حال برگزاریست.

وی با بیان اینکه مجلس تعزیه شهادت حضرت عباس (ع) در شب اختتامیه سوگواره در تاریخ پنجشنبه 10 مهر جاری از ساعت 19 برگزار می شود، افزود: این مجلس توسط گروه تعزیه منتخب از شهر چترود، روستاهای هوتک و ده زیار در تکیه حضرت رقیه (س) شهر محی آباد کرمان شبیه خوانی می شود.

انکوتی عنوان کرد: هنرمندان حسینی محمد مهدی، محمد رضا، سلیم و رضا میر احمدی، غلام حسن زاده، محمد علی زارکوهی، معین و ثارالله انکوتی، وحید رمضانی، امیر عباس عربزاده، جواد، رضا، محمد، علی، مصطفی و حسین افضلی، مهرداد نفیسی، دانیال مهدوی، محمد حسین درویش هو و صالح صدقی این مجلس تعزیه را شبیه خوانی می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در طول مدت برگزاری سوگواره مجالس تعزیه شهادت علی اکبر (ع)، شاهچراغ (ع)، امام رضا (ع)، امام محمد باقر (ع) و مجلس تعزیه شهادت عباس (ع) شبیه خوانی شده است.

گفتنی است شهر محی آباد از توابع بخش ماهان کرمان در فاصله بیست کیلومتری از شهر کرمان قرار دارد.
موضوع مطلب :


یک مبلغ علوم اسلامی :

راضی بودن به عملی ناپسند، مشارکت در آن عمل است

یک مبلغ علوم اسلامی، گفت: راضی بودن به عملی ناپسند همانند آن است که خودتان آن عمل را انجام دادید و مشارکت در آن است.

  به گزارش تنها علمدار، حجت الاسلام سید محمدرضا غیاثی استاد حوزه و دانشگاه و مبلغ علوم اسلامی در شب اول از ویژه برنامه در سوگ " خورشید کاظمین " که به مناسبت سالروز شهادت حضرت جواد الائمه به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) با حضور حجت الاسلام سید جواد موسوی مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان و جوانان هیئتی در روستای ده زیار برگزار شد، با روایتی از امام نهم شیعیان، گفت: " کسی که به عمل یک فرد و یا قوم راضی باشد مثل آن است که داخل آن قوم بوده و آن عمل را انجام داده است.

وی در تفسیر این روایت با اشاره به اینکه اعمال به سه گروه مباشرتی، تسبیبی و یا رضایتی تقسیم می شوند، افزود: اعمال مباشرتی را فرد، مستقیما خودش انجام می دهد و در خیر و شر آن نیز خودش مسئول است.

حجت الاسلام غیاثی با بیان اینکه عمل تسبیبی یعنی اینکه اجیر شدن برای عملی، تشریح کرد: مسبب کاری شدن یعنی به فردی پولی داده شود تا عمل خیر و یا شری را به سرانجام برساند که این دو نفر باعث انجام شدن آن عمل می شوند.

ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


همزمان با شهادت امام جواد (ع) برگزار می شود: 

ویژه برنامه در سوگ خورشید کاظمین در یادبود ششمین شهید روستای ده زیار

همزمان با سالروز شهادت جواد الائمه (ع) ویژه برنامه در سوگ " خورشید کاظمین " در یادبود شهید حسین پوراسترآبادی ششمین شهید روستای ده زیار کرمان برگزار می شود.

ویژه برنامه در سوگ خورشید کاظمین در یادبود ششمین شهید روستای ده زیار

به گزارش تنها علمدار، ثارالله انکوتی مسئول فرهنگی مسجد جواد الائمه ( علیه السلام ) روستای ده زیار از توابع بخش چترود کرمان با اشاره به سالروز شهادت نهمین امام شیعیان جهان، گفت: به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار ویژه برنامه شهادت حضرت جواد الائمه (ع) برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مراسم با عنوان در سوگ " خورشید کاظمین " برگزار می شود، هدف از برگزاری مراسم را ترویج معارف اسلامی و سیره عملی امام جواد (ع) بعنوان جوان ترین امام شیعیان دانست.

انکوتی با اشاره به اینکه ویژه برنامه در سوگ " خورشید کاظمین " در یادبود ششمین ششمین شهید روستای ده زیار کرمان شهید حسین پوراسترآبادی برگزار می شود، خاطر نشان کرد: این مراسم به مدت دو شب از چهارشنبه 2 مهر از ساعت 8 شب در مسجد جواد الائمه ( ع) برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا غیاثی به تبیین سیره عملی و رفتاری امام نهم شیعیان می پردازد، گفت: ویژه برنامه در سوگ " خورشید کاظمین " با عزاداری هیئت های مذهبی و مداحی عادل رضایی و محمد افضلی همراه است.
موضوع مطلب :درباره وبلاگ

عاشق آقا و مولا ابوالفضل (ع) و دنیا هیچ ارزشی ندارد.
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 27
بازدید دیروز: 114
کل بازدیدها: 237258